Jak powiesić półkę?

W obecnej chwili każdy sobie zdaje sprawę jak ważne są meble w każdym pomieszczeniu w domu. Wszystko po to, aby można było pomieścić wszystkie artykuły i urządzenia do nich. Na pewno nie ma rodzin, które nie miały by w jakimkolwiek pomieszczeniu półek. Są one praktycznie i w sumie ładnie wyglądają w pokojach czy też kuchniach. Jednak dużo osób zastanawia się jak w ogóle montować takie półki. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jak powiesić półkę. Dlatego tekst jest przeznaczony dla osób, które mają z tym problem. Być może treść okaże się interesująca a zarazem pomocna i każdy już będzie wiedział na przyszłość jak sobie z tym poradzić.

Jak powiesić półkę

Na początku warto wspomnieć, iż wieszanie półek nie jest czymś trudnym i skomplikowanym. Każdy sobie z tym na pewno poradzi. Można to zrobić na naprawdę kilka sposobów. Dlatego każdy jak znajdzie odpowiedni sposób dla siebie to poradzi sobie z półką raz dwa. Zadajmy sobie pytanie po co nam potrzebna półka. Większość ludzi umieszcza na nich książki, ramki na zdjęcia, sztuczne kwiaty, świece i wiele innych. Nawet jeśli ktoś posiada kolekcję pucharów to warto ułożyć je na półkach. Trzeba tylko mieć w domu wiertarkę, aby można było w dość szybki sposób powiesić półkę na ścianę. Zajmuje to zaledwie kilka minut. Chyba, że ktoś nie chce robić dziur w ścianie. Na to także jest sposób.

Wiadomo, że można ją powiesić na różne sposoby, jednak w dużej mierze to zależy od tego, co chcemy na niej dźwigać. Im cięższe rzeczy tym wiadomo, że trzeba będzie ją na czymś innym powiesić. Jeśli mocowanie ma być bardzo solidne to zdecydowanie warto zastanowić się nad zakupem wsporników lub trzpieni do półek. To popularne rozwiązanie i często stosowane. Na tego typu konstrukcjach można położyć spory ciężar, nawet kilkadziesiąt kilogramów. Jeśli jednak nie mamy nic ciężkiego do położenia, to takie półki można po prostu przykleić albo na dobry klei albo też na taśmę dwustronną, która jest bardzo trwała i przeznaczona właśnie do wieszania.

Wsporniki jak było wspomniane to popularny sposób na montaż. Tylko ile ich zużyjemy do jednej półki zależy przede wszystkim od jej wielkości. Krótsze mocujemy tylko na dwóch wspornikach, natomiast dłuższe już na trzech lub więcej. Jakie półki są najczęściej wybierane? Są to oczywiście sklejki, z płyty wiórowej czy też z prawdziwego drewna. Warto wspomnieć, iż wsporniki w półkach nie mogą być zbyt daleko od siebie rozstawione, gdyż wtedy może dojść do wygięcia półki.

Na rynku można spotkać także półki, które mają niewidoczne elementy mocujące. Osoby, które mają nowoczesne wnętrza zazwyczaj decydują się na tego typu rozwiązanie. Trzeba wspomnieć, iż w tym przypadku cała instalacja opiera się o zamocowanie elementu montażowego z bolcami do ściany, a następnie nasunięcie na niego półki

Jak zrobić, aby półka była prosto powieszona? Wystarczy użyć do tego zarówno poziomicy jak i ołówek. Odmierzamy i gotowe, można działać, czyli wiercić otwory. Jednak przed tym zastanówmy się czy ona ma być tylko dla ozdoby czy będziemy coś z niej sięgać. A może po prostu ma być niedostępna dla dzieci? Od tego pytania zależy na jakieś wysokości ma zawisnąć dana półka.

Podsumowując niniejszy artykuł warto zauważyć, że wieszanie półek jest bardzo proste. Pod warunkiem, że wiemy co i jak trzeba zrobić. To czy dobrze jest wszystko powieszone zależy od tego czy w dobry sposób zostały odmierzone miejsca do wiercenia w ścianie. Warto kilka razy przed wierceniem sprawdzić czy wszystko jest ok. Podczas wiercenia można użyć odkurzacza, którego rura podstawiona poniżej, będzie od razu zbierać pył. To jaką półkę ktoś wybierze zależy tylko od tej osoby. No i w tym przypadku każdy musi przemyśleć jaki sposób montażu chce wykorzystać. Każdy z nich jest dość szybki więc dużej różnicy w nich nie ma.