Projekty kuchni na jednej ścianie

Ten artykuł poświęcony jest kuchni na jednej ścianie. W całej kuchni wykorzystujemy tylko jedną podstawową ścianę. Zaleta tego rozwiązania jest znacząca — można łatwo “rozszerzyć” przestrzeń, na przykład, tworząc wyspę lub bankiet. Dodatkowo chcielibyśmy opowiedzieć o kilku ciekawych rozwiązaniach, gdy kuchnia ustawiona jest w kształcie litery U lub L. Najprostszy z możliwych projektów kuchni wykorzystuje tylko jedną ścianę i jest to wizualnie uderzające. Ten układ jest o wiele łatwiejszy do wyobrażenia niż do zaprojektowania, jednak, ponieważ istnieje wiele połączeń w przestrzeni do czynienia z. Projektantka przedstawionej na zdjęciu kuchni miała wyspę z kuchenką i zlewozmywakiem. Inny projekt uwzględniał ciekawą część, która leży pomiędzy kuchnią a jadalnią.

Zaprojektowanie małej kuchni na jednej ścianie nie jest łatwym zadaniem dla architekta, zwłaszcza jeśli masz małe dzieci, zwierzęta domowe lub osobę cierpiącą na alergię. Dodatkowo często nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby zapewnić Ci wszystkie wygody związane z gotowaniem. A dodać do tego wyposażenie Twojej pasji: podwójny piekarnik, płytę indukcyjną, mieszadło mechaniczne, bojler, a nawet ekspres do kawy? Ale kuchnie na jednej ścianie to naprawdę dobre rozwiązanie dla tych, którzy dysponują ograniczoną przestrzenią.

Kuchnia na jednej ścianie a kolory i design

W projektach, które tutaj prezentujemy, dominuje kolor biały, zarówno błyszczący jak i matowy. Dlaczego do małych przestrzeni sugerujemy biały kolor? Przede wszystkim kolor biały powiększa wizualnie przestrzeń, dzięki niemu w nowoczesnym bardzo popularnym jedno lub dwupokojowym budownictwie nie będziemy mieli problemów z klaustrofobią, no przynajmniej w aspekcie wizualnym. Do tego duża ilość szklanych powierzchni i materiałów na ściany z panelami dekoracyjnymi itp. Przestrzeń do przygotowywania posiłków może być czymś więcej niż tylko kuchnią, ale także pomieszczeniem gospodarczym, jadalnią, sypialnią. I będzie się świetnie prezentować zarówno w nowoczesnym otoczeniu, jak i w starym budownictwie. Nie zapomnieliśmy również o wersjach wyspowych, zarówno zamkniętych, jak i otwartych. Mamy nadzieję, że te rozwiązania pomogą Państwu nadać kuchni elegancką formę.

Kuchnie z jedną ścianą są piękne, ale są też z natury ograniczone pod względem przestrzeni, funkcji i przechowywania. Zobacz, jak niektórzy projektanci przesunęli granice tego popularnego stylu kuchennego, aby uczynić małą kuchnię nieco bardziej praktyczną, zachowując jednocześnie jej czysty, sylwetkowy wygląd.

Dla tych, którzy uwielbiają stylowe kuchnie, nowoczesny projekt kuchni ściany jest najlepszym wariantem. Miło jest zauważyć, że mając takie rzeczy w pobliżu okna, uzyskamy bardziej “ramowy” efekt. Wybór białego koloru ścian, szafek kuchennych i blatu w połączeniu z eleganckim szklanym panelem back splash zapewnia przestrzeni światło i harmonię. Duża wersja szklanego back splash’a sprawia, że pomieszczenie staje się szersze i możemy cieszyć się złudzeniem jego powiększenia. Jeśli chcesz spróbować czegoś nowego, nie wahaj się ani chwili i wybierz kombinację czarnego stylu, który leży pomiędzy elegancją a romantyzmem.

Kuchnia na jednej ścianie z szafą przesuwną

Nowa technologia, klasyczne materiały. Kuchnia składa się z dwóch części: kuchnia i szafa, które są połączone szklaną ścianką działową. Rozwiązuje to problem umieszczenia obu tych części w jednym pomieszczeniu. Po lewej stronie mamy szafę przesuwną z drzwiami wykonanymi z desek drewnianych satynowanych, na których klientka umieściła elementy dekoracyjne w postaci małych białych rombów ze szkła witrażowego, również wykonanego na miejscu przez jednego z najbardziej znanych projektantów w naszej firmie. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy uwielbiają porządek i obawiają się opinii gości co do ich wyposażenia lub diety. Jeżeli chcesz kuchnię schować przed wzrokiem osób postronnych, to szafa przesuwna w kuchni jest świetnym rozwiązaniem oszczędzającym przestrzeń i pozwalającym uniknąć stresu.