Sklejka czy HDF?

Sklejka czy płyta HDF? To pytanie, które bardzo często zadawane jest przez osoby, które na własną rękę decydują się na wytwarzanie mebli. Każdy z tych materiałów ma różnorodne zastosowanie, więc jeśli nie wiesz czego użyć bądź dopiero raczkujesz w temacie meblarstwa, koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

Jaka jest główna różnica pomiędzy sklejką a płytą HDF? Czym charakteryzuje się i jak zrobiona jest współczesna płyta HDF? Gdzie płytę HDF wykorzystuje się współcześnie? Gdzie kupić najlepszą płytę HDF w dobrej cenie? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście. Zapoznaj się z nim i stań się stolarzem XXI wieku.

Sklejka czy HDF? Jakie są różnice pomiędzy tymi płytami

Na początku tego tekstu warto jest wskazać najważniejsze różnice pomiędzy sklejką, a współczesną płytą HDF. Płyta HDF to materiał, który szeroko jest wykorzystywany w branży meblarskiej, zarówno w dużych fabrykach, jak i u mniejszych rzemieślników. Podstawową różnicą jaką zauważamy pomiędzy sklejką a płytą HDF jest jej sztywność. HDF jest giętki, zaś sklejka sztywna i znacznie bardziej podatna na pęknięcia czy złamanie. Mimo możliwością wyginania się, HDF jest dużo twardszy niż zwykła sklejka i trudno jest go zniszczyć. Warto jednak mieć na uwadze, że sklejka jest o wiele bardziej odporna jeśli pod uwagę weźmiemy uderzenia punktowe. Tutaj HDF jest bez szans. Sklejka może być lakierowana, zaś płyta HDF może być wykończona przy pomocy laminatu, który również jest dodatkowym zabezpieczeniem.

Sklejka czy HDF? Czym charakteryzuje się płyta HDF współcześnie

Płyta HDF to płyta pilśniowa o dużej gęstości, która powstała w wyniku sprasowania i połączenia ze specjalnymi klejami wiórów drewnianych. To jednorodny materiał o dużej gęstości, który ma szerokie zastosowanie we współczesnym meblarstwie. Z niej buduje się plecy mebli bądź szuflady.

Gdzie kupić najlepszą płytę HDF w dobrej cenie?

Płytę HDF warto jest kupić przez internet. Pozwoli to zaoszczędzić sporo pieniędzy oraz ułatwi logistykę.