Sofy w stylu nowojorskim

Sofy w stylu nowojorskim są zaprojektowane z wyższym oparciem, zapewniającym dodatkową wygodę podczas wypoczynku po typowym wielkomiejskim zabieganym dniu pracy wypełnionym obowiązkami i chaotycznym jedynie z pozoru miejskim gwarem. Ramiona sof w stylu nowojorskim są umieszczone pod kątem, a nie prostopadle do poduszki siedziska. To sprawia, że sofa wydaje się bardziej formalna niż inne. Sofa w stylu nowojorskim ma zazwyczaj prostą formę, choć niektóre modele mogą charakteryzować się kształtami delikatnie zaokrąglonymi. Ważne jest, aby pamiętać, że długość sofy powinna być co najmniej o jedną stopę krótsza niż odległość między ścianą a miejscem do siedzenia dla właściwego prześwitu. Zakrzywione ramię to kolejna wspólna cecha sof w stylu nowojorskim. Zakrzywienie oparcia dodaje sofom nowojorskim zdecydowanie bardziej oficjalnego charakteru.

Sofa, jako nieodzowny element nowojorskiego stylu życia

Można by pomyśleć, że to panorama Nowego Jorku lub nawet Empire State Building są najbardziej widocznymi symbolami największego miasta Ameryki. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wizerunek Wielkiego Jabłka najbardziej związany z Nowym Jorkiem to tak naprawdę obraz typowego wnętrza domu, z głębokimi, wygodnymi sofami i przytulnymi fotelami, często pokrytymi materiałem z nadrukiem w kratę. Jest to styl mebli, który istnieje od ponad 150 lat i pozostaje popularny do dziś, ponieważ oferuje właściwą równowagę między komfortem a stylem. Łatwo zauważyć, dlaczego ten styl jest tak synonimem Nowego Jorku. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci sprawić, że każdy gość Twojego domu poczuje się jakby był osobiście na Manhattanie.

Krótka historia nowojorskiej sofy

Nowy Jork był pełen ludzi, kanap i marzeń. Na początku 1900 roku młody imigrant z Polski, Jacob Ash, otworzył fabrykę przy Canal Street na Manhattanie. Jego mały sklep szybko rozrósł się do jednego z najpopularniejszych producentów mebli w Nowym Jorku. Stworzył pierwsze w Ameryce tapicerowane łóżko i sofę, a w ciągu dziesięciu lat przeniósł swoją działalność na Brooklyn, gdzie zmienił nazwę na J&R Manufacturing Company. W tamtych czasach był duży popyt na meble sosnowe, więc Jacob zaczął sprowadzać tarcicę sosnową z Kanady i używać jej do produkcji swoich mebli. W końcu zaczęto wykupywać lasy położone dalej na północ od Montrealu i zaczęto produkować własne meble z litego drewna. Firma ostatecznie przekształciła się w wytwórnię wykonywanych na zamówienie zestawów sypialnianych i innych mebli do sypialni, które do dziś są uważane za jedne z najlepszych jakościowo. Dopiero w 1985 roku firma przeniosła swoją siedzibę do Miami na Florydzie. Dziś J&R Sofa ma pięć różnych lokalizacji na Florydzie oraz dwie firmy w Kalifornii, które zajmują się wyłącznie produkcją wysokiej jakości łóżek, materacy i sof.

Charakterystyka sofy wprost z Big Apple

Typowa, klasyczna nowojorska sofa charakteryzuje się ponadczasowym kształtem i dbałością o szczegóły. Oferowana przez nas sofa w stylu New York wykonana jest z najwyższej jakości materiałów które dają wrażenie lekkości i wyrafinowania. Proste symetryczne mele są nie tylko wygodne ale również przyciągają wzrok. Sofa w stylu New York jest obita piękną wzorzystą tkaniną i jest bardzo przyjemna w dotyku.

Wnętrza urządzone w klasycznym nowojorskim stylu zawsze będą wyglądały bardzo gustownie. Pokoje są pięknie umeblowane przy użyciu szlachetnego drewna i niklu co jest bardzo charakterystyczne dla tego stylu. Głównym kolorem jest delikatna szarość i szlachetne kolory (granat ordo butelkowa zieleń). Aby meble w stylu nowojorskim były bardziej lekkie zaprojektowano je również ze szkła i metalu. Klasyczne kształty doskonale spełnią oczekiwania nowoczesnych kochanków. Nic tak nie rozbudza emocji, jak dawka dobrego stylu.